SOCIAL RESPONSIBILITY
INVESTMENT FIELDS

گروه توسعه سرمایه‌گذاری انتخاب در راستای ایفای نقش مسئولیت اجتماعی خود، از سال 1388 با تاسیس «موسسه نیکوکاری مکسا» به عنوان اولین سازمان مردم نهاد کشور در زمینه «طب تسکینی» حمایت خود را از افراد مبتلا به سرطان آغاز نموده است.

طب تسکینی palliative care به مجموعه‌ای از فعالیت‌های حمایتی و مراقبتی گفته می‌شود که مخصوص بیماران صعب العلاج است. یعنی از زمانی که فرد مبتلا به بیماری صعب‌العلاجی چون سرطان شود یک تیم کامل شامل: پزشک، پرستار، روانشناس، مددکار، تجهیزات، فیزیوتراپ و بهیار، برای حمایت، پشتیبانی و مراقبت از بیمار و خانواده‌اش در کنار آن‌ها قرار می‌گیرند. این خدمات تا پایان مراحل درمان و بهبود بیمار و حتی تا زمانی که فرد در قید حیات است ادامه خواهد داشت.

SOCIAL RESPONSIBILITY
INVESTMENT FIELDS

مکسا ابتدا در اصفهان و سپس در تهران خدمات خود را به بیماران و خانواده‌های آنان ارائه و در سال 1399 مراکز خود را در شهرهای مشهد، کاشان، قم و کرمان گسترش داده است. بر اساس رسالت اجتماعی گروه انتخاب تعداد این شعب در شهرهای مختلف کشور برای ارائه خدمات رایگان به افراد مبتلاء و خانواده‌های آنان در حال افزایش است. خدمات مکسا مختص یک قشر یا افراد خاص نیست بلکه در این موسسه هیچ‌گونه تبعیض قومی، مذهبی و ملی در انجام فعالیت‌ها و ارائه خدمات به مراجعین وجود ندارد. از آغاز فعالیت موسسه نیکوکاری مکسا تا به امروز بیش از 23000 بیمار و خانواده به صورت رایگان در کلینیک‌های بازتوانی و مراقبت در منزل را تحت حمایت و پوشش خود قرار داده است، به امید خدا و حمایت سایر خیرین افتتاح شعب جدیدی از مکسا در سایر شهرهای کشور با هدف ارائه خدمات طب تسکینی به سایر مادران مبتلا به سرطان و حمایت از خانواده آنان انجام خواهد شد. سرطان انتخاب نیست اما پیشگیری از سرطان یک انتخاب است.

اهداف مکسا در ارائه خدمات طب تسکینی عبارت است از:

• بهبود بخشیدن به کیفیت زندگی بیماران مبتلا به سرطان با اولویت مادران درگیر در حوزه سرطان
• حمایت از خانواده و مراقبین بیمار
• ارائه خدمات تخصصی رایگان در زمینه مراقبت های حمایتی و تسکینی در چهار قالب خدمات بستری، سرپایی، مراقبت در منزل و تأمین تجهیزات پزشکی مورد نیاز بیمار در منزل.
• پیشگیری از عوارض ناشی از سرطان از مرحله تشخیص تا انتهای بیماری
• دستیابی به جامعه‌ای توانمند در مواجهه و پذیرش بیماری سرطان گروه انتخاب باور دارد مادران به عنوان پایه اصلی خانواده، منشا امید و نشاط اعضای خانواده و بالندگی جامعه هستند و درگیری آنان با بیماری‌های صعب‌العلاجی چون سرطان منشا بسیاری از آسیب‌ها و مشکلات خانواده خواهد بود. بر این اساس مکسا با هدف ارائه گسترده خدمات و مراقبت‌های حمایتی و تسکینی و با رویکرد جدید حمایت از «مادران مبتلا به سرطان» خدمات خود را در بخش‌های: کلینیک سرپایی، بخش بیمارستانی، شبکه مراقبت ‌در ‌منزل و مرکز راهنمایی و پاسخگویی ارائه می‌دهد.